Home » Sport » Prva službena nogometna utakmica u Hrvatskoj nakon 81-dnevne pauze

Prva službena nogometna utakmica u Hrvatskoj nakon 81-dnevne pauze

ZAGREB, 30. svibnja 2020. – U subotu navečer u Koprivnici je odigrana prva službena nogometna utakmica u Hrvatskoj od kad je početka pandemije koronavirusa.

Nogometaši Lokomotive u polufinalu Kupa preokretom su na gostovanju u Koprivnici s 3:1 eliminirali Slaven Belupo i plasirali se u finale gdje će igrati protiv boljeg iz dvoboja Rijeka – Osijek.

Ovom prvom utakmicom polufinala Hrvatskog nogometnog kupa nogomet se, nakon više od dva i pol mjeseca pauze zbog pandemije koronavirusa vratio na hrvatske stadione na kojima zbog strogih mjera nije bilo gledatelja.

Slaven prokockao prilike u prvom dijelu

Slaven je utakmicu na svom stadionu Ivan Kušek Apaš sjajno počelo i poveo 1:0 već u sedmoj minuti susreta. Bruno Goda je primio loptu na 25 metara, okrenuo se na ljevicu i pogodio čiste rašlje.

Do kraja prvog poluvremena Slaven je imao nekoliko prilika, no nije ih iskoristio.

U drugom poluvremenu Slaven igra slabije i više nema prilika, a preokret u igru unosi Sammir koji asistira Enisu Cokaju u 68. minuti za izjednačenje Lokomotive. Sammir je asistent i kod drugog gola kojeg za Lokomotivu u 80. minuti zabija Marko Tolić.

Pobjedu Lokomitive zaključuje u sudačkoj nadoknadi u 94. minuti Myrto Uzuni nakon asistencije Lirima Kastratija.

Finalna utakmica Hrvatskog nogometnog kupa za ovu sezonu igrat će u subotu 1. kolovoza na stadionu Šubićevac u Šibeniku.

ZAGREB, 30. svibnja 2020. - U subotu navečer u Koprivnici je odigrana prva službena nogometna utakmica u Hrvatskoj od kad je početka pandemije koronavirusa. Nogometaši Lokomotive u polufinalu Kupa preokretom su na gostovanju u Koprivnici s 3:1 eliminirali Slaven Belupo i plasirali se u finale gdje će igrati protiv boljeg iz dvoboja Rijeka - Osijek. Ovom prvom utakmicom polufinala Hrvatskog nogometnog kupa nogomet se, nakon više od dva i pol mjeseca pauze zbog pandemije koronavirusa vratio na hrvatske stadione na kojima zbog strogih mjera nije bilo gledatelja. Slaven prokockao prilike u prvom dijelu Slaven je utakmicu na svom stadionu Ivan…